Érdekes módon Erdély és Románia takácsatka faunája nagyon kevéssé ismert, csupán egyetlen közlemény van, amely 8, a leggyakoribb és a gazdaságilag legjelentősebb kártevő takácsatka fajokról számol csak be. Az augusztusi gyűjtőúton néhány levelet szedtem egy mogyoróbokorról, mert arra voltam kíváncsi,hogy milyen atkák lehetnek a levélen. Ahogy vártam nagy számban találtam meg a mogyoró gyakori kártevőjének számító, Tetranycopsis horridus (Canestrini & Fanzago, 1876) fajt. Nagyon látványos, hosszú, pillás szőrökkel rendelkező atka, amely a legtöbb mogyoróbokron megtalálható, ritkán van azonban olyan egyedszámban, hogy kártétele szembeötlő is lehessen. Ez az előkerülés most az első erdélyi és romániai adata a fajnak.

T-horridus (2).jpg

Tetranycopsis horridus (Canestrini & Fanzago, 1876) háti nézete

„A blog a TÁMOP 4.2.4.A/1-11-1-2012-0001 azonosító számú Nemzeti Kiválóság Program – Hazai hallgatói, illetve kutatói személyi támogatást biztosító rendszer kidolgozása és működtetése országos program című kiemelt projekt keretében valósul meg, az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával.”

A bejegyzés trackback címe:

https://talajzoo.blog.hu/api/trackback/id/tr465697770

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása